Dzień 7 – Shinjuku

Dzisiaj powróciliśmy do shinjuku, żeby zwiedzić w końcu coś a nie tylko przejść jedną ulicą i wrócić.

Co prawda zanim się wstaliśmy, zebraliśmy, zjedliśmy i wyszliśmy trochę czasu minęło. Zwłaszcza że trzeba było dać odpocząć Kasi po wczorajszym koncercie.

Pierwszą atrakcją było muzeum japońskiego miecza. Drogie to, małe to, bardzo mało informacji w zrozumiałym dla nas języku. Z drugiej strony głupio by było nie pójść. Nie mogłem sobie nawet popstrykać zdjęć :( Wszyscy jesteśmy kompletnymi laikami w temacie, miejsce oceniamy raczej na minus, głównie właśnie na brak informacji po angielsku (Kasia nawet napisała w notesiku swój komentarz, którego pozwolę sobie nie cytować).

Potem przeszliśmy do Tokyo Metropolitan Government building, gdzie za darmo można wjechać na 45 piętro (wjazd trwa 55s) jednej z wież (albo obu jak ktoś lubi). Widoki były całkiem ciekawe, zwłaszcza park Yoyogi, pokaźnych rozmiarów „las” w środku ogromnej meropoli. Widoczność była trochę za słaba jak dla tego typu atrakcje, ale może wrócimy tam jeszcze jak będzie ładniejsza pogoda.

Potem zaczęliśmy się kręcić po samym shinjuku z racji tego, że byliśmy wszędzie gdzie chcieliśmy dzisiaj. Trafiliśmy do bardzo fajnego sklepu, za 100, 150 lub 200 JPY można było kupić dużo różnych słodyczy które normalnie kosztują 200-300% więcej. Obok yodobashi camera trafiliśmy na festyn, występy i stargany z jedzeniem. Mieliśmy w końcu okazje spróbować kakigori (tarty lód z polewą owocową), w sumie było to zaskakująco smaczne. Wybraliśmy się też do salonu gier, niestety automat z Project Diva był zajęty, więc pograliśmy trochę w Taiko, gry muzyczne zawsze na propsie 😉

Wizytę w shinjuku zakończyliśmy w restauracji serwującej curry, wszystkim smakowało. Więc kolejny posiłek obowiązkowy zaliczony (choć nie do końca japoński).

Takie kręcenie się bez konkretnego planu pomimo tego że tracimy na to sporo czasu ma swoje dobre strony, np. trafiamy na fajną promocje albo znajdujemy ciekawe miejsce, jeżdżenie metrem od atrakcji do atrakcji jest ok tylko jeśli ma się mało czasu, a tak to można stracić coś fajnego (i dużo pieniędzy).

Jutro śniadanie w tsukiji, czyli sushi na targu rybnym, a potem do asakusy.

Obserwacja 1: Chińczyków jest tu tylu, że robi się to aż irytujące, nawet reklamy w sklepach są po chińsku.

Obserwacja 2: Wydania mang, cd itp. w Japonii bywają bardzo słabej jakości, wygląda to jakby robiono to domowym sposobem na drukarce atramentowej. To samo tyczy się reklam, bardzo często widoczna jest bardzo mocna pikseloza (aż oczy bolą).

Obserwacja 3: Zwierzęta w Japonii to droga sprawa, dzisiaj widzieliśmy stoisko na bazarze z psami i kotami, ceny zaczynały się od 70000 a kończyły na 170000 jenów (~2100-5100 PLN może nawet trochę więcej).

Obserwacja 4: Bardzo często w bentoboxach, a nawet w posiłkach serwowanych w restauracjach możemy znaleźć jednocześnie ziemniaki, ryż i makaron.

Obserwacja 5: część naziemna metra wykorzystywana jest przez bezdomnych (których jest całkiem sporo) jako dach ich małych domków :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *