Dzień 14 – Nagoya

Dzień raczej mało urodzajny w atrakcje, przynajmniej dla mnie, bo dzisiaj każdy poszedł w swoją stronę. Jaaqob pojechał do Kya-san, Kasia poszła na koncert Alice Nine, a ja się kręciłem bez jakiegoś większego sensu po Nagoyi.

Jedyną zaplanowaną i zaliczoną atrakcją było muzeum nauki, które średnio przypadło nam do gustu. Jest skierowane raczej do dzieci (których było całkiem sporo). Było kilka eksperymentów ciekawych do własnego przeprowadzenia, ale nic z czym nie spotkałbym się w szkole (oczywiście teoretycznie, bo jakie eksperymenty można niby w szkole przeprowadzić (przynajmniej za czasów jak do szkoły chodziłem)). Muzeum na Odaibie zdecydowanie lepsze.

Resztę dnia spędziłem na kręceniu się ulicami miasta, najpierw razem z Kasią, a potem samemu. Wyznaczyłem sobie co prawda cel gdzie chcę podążać, ale raczej na zasadzie a może trafie na coś ciekawego. No i się udało, idąc do Mandarake trafiłem na ulice handlową. Sama ulica jak to wiele, natomiast to co w sklepach to już inna bajka, znalazłem kilka ciekawych miejscówek. Sklep z grami, kontrolerami i konsolami nie młodszymi niż pierwsza odsłona Playstation. I chyba najciekawsze, dosyć duży sklep (chociaż zdaje się, że było to kilka sklepów ze zbliżonym asortymentem po prostu na jednej powierzchni handlowej) gdzie znaleźć można było takie cuda jak lampy tranzystorowe (i układy oparte na nich), płyty główne komputerów i innych urządzeń (wszystko sobie wisiało na sznurkach na ścianie), magnetofony, adaptery… jak dla mnie WOW. A na końcu ulicy znalazłem świątynie Hōshōinōsu-kannon (zupełnie nie mając tego w planach).

Po całym nabijaniu kilometrów, przysiadłem w Starbuniu, wypiłem kawę, uzupełniłem 2 dni na blogu, a potem poszedłem zgarnąć Kasie z koncertu i wróciliśmy do Tokyo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *