Dzień 11 – Shinjuku Gyoen (opóźnienia ;( )

Mam małe problemy z komputerem, ale obiecuje że nadrobię zaległości, mam wszystko pospisywane w zeszyciku i nie powinienem o niczym zapomnieć. :(

Zwłaszcza że dzisiaj byliśmy w Narze i Osace, a jutro Matsumoto i Nagoia. Dzisiaj wpis będzie bardzo krótki, ale postaram się go potem uzupełnić jakimś dodatkowymi informacjami.

Dzień 11 był takim lekkim odpoczynkiem przed rozpoczęciem wojaży po całej Japonii, w związku z tym wiele nie mieliśmy w planach.

Pierwsze kroki na shinjuku skierowaliśmy do Book-offu, każdy znalazł coś dla siebie, tradycyjnie najwięcej nakupował Jaaqob.

Potem poszliśmy do Shinjuku Gyoen, dużego parku, porośniętego różnorodną roślinnością, który jest miejscem wypoczynku wielu mieszkańców. Wylegują się oni na trawie albo ławkach (zwłaszcza pary gdzie jedno śpi na kolanach drugiego w dowolnej konfiguracji), spacerują, urządzają pikniki, właściwie nie ma ani jednego pustego miejsca. Niestety nie udało nam się zajrzeć w każdy kąt, bo park jest otwarty tylko do godziny 17 :( Ale to co zobaczyliśmy wystarczy żeby miło wspominać to miejsce. Gdy już wszyscy zbierali się do wyjścia, z głośników grała bardzo przyjemna, nastrojowa melodia.

Obserwacja 1: Japończycy mają całą masę napojów z wysoką zawartością witaminy C, nawet 1000mg, dostępne są one we wszystkich możliwych punktach sprzedaży (automaty, konbini, markety…)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *